+420 596 541 997

Naše kompletní služby

Preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky se pravidelně provádějí každé dva roky a jejich obsah pevně stanovuje vyhláška Ministerstva zdravotnictví. Na prevenci klademe v naší ordinaci zvláštní důraz, protože jsme si vědomi toho, že časná diagnóza může zabránit velké části budoucích potíží s možnými vážnými důsledky.

Součástí preventivní prohlídky je tak doplnění rodinné anamnézy se zvláštním důrazem na kardiovaskulární choroby, cukrovku, hypertenzi nebo nádorová onemocnění. Dále kontrolujeme provedená očkování (např. očkování proti tetanu), vyšetřujeme zrak a sluch, měříme krevní tlak a hmotnost atp.

Záleží nám na tom, abychom všechny náležitosti patřící k preventivní prohlídce provedli s maximální důsledností, protože důležitost prevence nemůže být nikdy doceněna a je třeba ji neustále zdůrazňovat. Nepodceňujte prevenci ani Vy a objednejte si návštěvu u svého praktického lékaře!

Očkování

Mezi nejdůležitější (nepovinná) očkování, která nabízíme pro zájemce, kteří chtějí ještě kvalitněji předcházet možným nemocem, patří očkování proti chřipce a klíšťové encefalitidě. I v dospělosti je však nutné přijít ke svému lékaři na očkování – snažíme se tuto povinnost svým pacientům připomínat, abychom je alespoň částečně zbavili přebytečných starostí -, a to zejména na přeočkování proti titanu, pokud od posledního přeočkování uběhlo více než patnáct let. V tomto případě podáváme tři očkovací látky. Po dosažení věku šedesáti let se pak frekvence očkování zvyšuje kvůli obecně slabší imunitě na interval deseti let.

Další očkovací látky můžete žádat v případě cest do zahraničí – v ordinaci Vám k tomu pokaždé poskytneme příslušné konkrétní informace podle Vaší destinace.

Další služby praktického lékaře, které nabízíme v naší ordinaci:

  • diagnostika a léčba běžných chorob
  • vystavování lékařských posudků (způsobilost k práci, výkon povolání, řízení motorového vozidla, držení zbraně apod.)
  • smluvní preventivní prohlídky zaměstnanců
  • odborné konzultace